DREAMBOOK

25.03.2018

Jsem snílek. Mám spoustu snů a přání, co chci v životě zažít a vidět, ale pořád se mi zdá, že nic nestíhám. Často přemýšlím, hodně zapomínám, žiju chaoticky a pak mám pocit, že mi všechno nějak utíká. Vím, že když něco chci, musím na tom pracovat, ale často ještě před dosažením cíle změním kurz a směřuju zas někam jinam a na předchozí záležitost mi nezbyde čas ani síla. Pak mě to zas štve, že nechám věci rozdělaný, že myslím na blbosti a né efektivně a nejsem dost cílevědomá.

Tuhle jsem si představila, jak strašně stará sedím v houpacím křesle, prohlížím si některý ze svých starých sešitů a usmívám se nad svým životem. Jsem spokojená? Jsem na sebe pyšná? Nelituju, že jsem něco nezkusila, nebo k něčemu nesebrala odvahu? Až budu jednou bilancovat, nevynadám si, že jsem neuskutečnila některý ze svých snů? Co musím určitě před smrtí stihnout, abych pak nemohoucí nelitovala promarněných šancí?

Začala jsem si dávat dohromady, co bych určitě chtěla zažít. Překvapilo mě, že ačkoli jsem se nepovažovala za cestovatelskej typ, velká část mých snů je cestovatelská. Rozhodně třeba chci vidět Niagáru. A Eifelovku. Velkou čínskou zeď. Peru. Velikonoční ostrovy. Mrtvé moře. Angkor. Japonsko. Chci se svézt na velbloudovi a skočit padákem a chodit na výtvarnou školu a vypěstovat krásnou zahradu a vybudovat Domov v našem domě. Chci se domluvit anglicky a realizovat se ve výtvarničině. Chci vydat knihu. Aspoň jednu. A hrát na ukulele před lidma a bez chyb, s radostí a bez trémy :D Zpívat ve sboru u Tony a taky absolvovat hlasovej kurz u Idy Kelarový. A vůbec, kultivovat svůj hlas zpěvem, naučit se zpívat tak, aby mě se to líbilo (a věřte, že jsem přísnej učitel!)

Je toho ještě spousta. A tak, abych se v tom vyznala a mohla pěkně přímočaře směřovat, vyrobila jsem si Dreambook. Je to knížtička s obrázkama mejch snů a popiskama jak přesně tý který záležitosti dosáhnout. A taky je tam jekej první krok musím udělat k tomu, abych se splnění snu přiblížila.

Občas na sebe musím bejt přísná. Občas se zábava změní v řeholi a povinný domácí úkoly. Ale tohle celkem pomáhá. Třeba, když se mi nechce cvičit, protáhnout tělo, jsem líná. Vzpomenu si na obrázek krásný slečny ve svým Dreambooku. Mít pěkný tělo a bejt fit, to je tvůj sen, ne? A máš šanci za ním jít a splnit si ho. Je to štěstí, že tu možnost máš a radost, že si můžeš svůj sen plnit. Tak hurá do toho! :D

Nyní k dispozici taky Dreambook v angličtině. Již brzo na fléru, nebo mne zkontaktujete na mejlu magdonovadcera@seznam.cz